Jurajskie Forum Dyskusyjne Strona Główna
Jurajskie Forum Dyskusyjne - Warunki rejestracji i korzystania z forum

Witam na Jurajskim Forum Dyskusyjnym

ForumJurajskie.pl służy przede wszystkim wymianie i pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej i okolicznych regionach (Obniżenie Górnej Warty, Jura Wieluńska, Próg Lelowski, itd.).

Poniższy tekst jest zapisem ogólnie przyjętych i powszechnie szanowanych norm panujących na większości for internetowych.

1) Korzystanie z forum jest w pełni dobrowolne i nie wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek opłat.

2) Aby mieć możliwość wypowiedzi na forum, należy się zarejestrować.

3) Wszelkie dane (nick, adres mailowy, pole: skąd ) podajesz dobrowolnie.

4) Każdy użytkownik forum powinien starać się traktować innych uczestników dyskusji tak samo, jak sam chciałby być traktowany. Oczekując szacunku, pamiętajmy o okazywaniu go innym, to nasza postawa i styl wypowiedzi tworzy klimat forum. Sprawdź najpierw czy klimat na forum Ci odpowiada, jeżeli tak to zapraszamy do rejestracji i czynnego udziału w dyskusji, jeżeli jednak nie to szkoda Twego czasu...

5) Publikując zdjęcia dodawaj własny znak wodny, lub logo forum dostępne TUTAJ dzięki czemu zmniejszysz bezprawne wykorzystywanie Twoich prac. Publikując własne dzieło (tekst/grafikę/zdjęcie/film/...) na forum, czy też dodając na nim logo forum,
nie przekazujesz praw majątkowy, czy autorskich administratorowi, pozostają one dalej Twoją własnością.

6) Zamieszczając na forum skany, fragmenty innych publikacji ZAWSZE podaj ich źródło.

7) Oceniając hotel, ośrodek, agroturystykę, czy jakikolwiek inny podmiot miej odwagę podpisać się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, oraz podać dokładną datę usługi którą oceniasz. Wszelkie teksty bez tej informacji będą usuwane, podobnie jak wszelkie obraźliwe i niecenzuralne określenia.

8) Administrator i powoływani przez niego moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratora, moderatorów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności. W trosce o ciągłość forum i zapobieganie powstawaniu luk w dyskusji usunięcie użytkownika nie jest tożsame ze skasowaniem jego wypowiedzi.

9) Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby, SPAMU i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Dotyczy to wszelkich treści wprowadzonych na forum przez użytkownika - w wiadomościach, pseudonimie, podpisie, emblemacie i innych. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje, czyli treści wprowadzone na forum przez użytkownika (nr tel. adres mailowy, IP, itp. wprowadzone do bazy, a nie widoczne dla ogółu użytkowników), nie będą podawane bez Twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych. Administrator, mimo technicznej możliwości, nie kontroluje korespondencji prowadzonej przez PW, jednak jej również dotyczą wszelkie powyższe zastrzeżania

Za SPAM uznawane będą wszelkie posty reklamujące inne fora/strony/... nie związane z tematyką przewodnią forum, lub inne reklamy zamieszczane przez nowych użytkowników specjalnie w tym celu zakładających konto.

10) Pamiętaj, iż forum jest otwarte i osoby nie zrejestrowane mogą bez przeszkód czytać Twoje wypowiedzi, pobierać zamieszczone przez Ciebie zdjęcia, itp. Forum jest indeksowane przez Google i inne wyszukiwarki, oraz internetowe archiwizery, przez co nawet po usunięciu bazy danych forum wprowadzone treści mogą być dostępne w Internecie.

11) Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Pamiętaj swoje hasło, administrator nie ma do niego dostępu, w przypadku kiedy je zapomnisz zostanie utworzone nowe, które będziesz później mógł zmienić.

12) Do aktywacji konta niezbędne jest podanie poprawnego i aktywnego adresu mailowego, na który zostanie wysłany link aktywujący. Podając błędny adres nie uzyskasz pełnego dostępu do forum!

13) Na forum obowiązuje zakaz reklamy usług przewodnickich (z wyłączeniem OPN i miasta Kraków), oraz komercyjnych wycieczek i wybranych form aktywnego wypoczynku. Powyższy zapis odnosi się do wszystkich form wprowadzanych przez użytkowników, czyli treść postu, sygnaturka, avatar, itp. Zapis nie obowiązuje administratora/właściciela forum.

*** Klikając odnośnik Rejestracja, oraz każdorazowo logując na forum zgadzasz się na powyższe warunki. ***

*** Zapisy w powyższej formie wprowadzono 10 maja 2008r. ***

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group